32 En İyi Woocommerce Eklentileri +Ücretsiz

Hemen Teklif Alın

Web tasaarım, SEO, Google reklam hizmetlerimizden faydalanmak için teklif formunu doldurabilirsiniz. Size 2 saat içinde geri dönüş yapılacaktır.

Mağazanız için en iyi WooCommerce eklentilerini mi arıyorsunuz?

Eklentiler, WooCommerce kullanarak çevrimiçi mağaza oluşturmanın en iyi parçasıdır . Yeni özellikler eklemenize ve işinizi büyütmenize olanak tanırlar.

Kullanabileceğiniz tonlarca ücretsiz ve ücretli eklenti var ama hepsi iyi değil. Bu nedenle, e-Ticaret siteniz için en iyi WooCommerce eklentilerini bulmak zor.

Bu yazıda, satışları artırmak ve işinizi büyütmek için mağazanız için en iyi WooCommerce eklentilerinden bazılarını seçtik.

Çevrimiçi Mağazalar için En İyi WooCommerece Eklentileri ve Uzantıları

Henüz e-ticaret mağazanıza başlamadıysanız, çevrimiçi mağaza açma konusunda adım adım bir kılavuzumuz var .

En iyi WooCommerce barındırma hizmetini nasıl seçeceğiniz, WooCommerce’i nasıl kuracağınız, bir tema seçeceğiniz ve ihtiyacınız olan her şeyi nasıl yapacağınız konusunda size yol gösterir.

Bunu söyledikten sonra, WordPress için en iyi WooCommerce eklentilerine bir göz atalım.

1. OptinMonster

OptinMonster

OptinMonster , piyasadaki en güçlü dönüşüm optimizasyon yazılımıdır. Terk eden web sitesi ziyaretçilerini abonelere ve müşterilere dönüştürmenize yardımcı olur.

Sepeti terk etmeyi azaltmak , satış dönüşümlerini artırmak, e-posta listenizi büyütmek, hedeflenen web sitesi mesajlarını göstermek, yerinde yeniden hedefleme , yukarı satışlar, çapraz satışlar ve daha fazlası için e-ticaret web sitenizde kullanabilirsiniz .

Ana web sitesi ücretsiz planı göstermese de, WordPress eklentisini yükleyip etkinleştirerek OptinMonster’ın ücretsiz sürümünü edinebilirsiniz . Eklentinin içinde ücretsiz hesabınızı oluşturma seçeneğini göreceksiniz.

OptinMonster ile oluşturabileceğiniz bazı WooCommerce açılır pencere örnekleri:

Kayan üstbilgi veya altbilgi çubukları

Kayan Çubuk örneği

Bu yüzer çubuklar, devam eden satışları, yeni ürün lansmanlarını, ücretsiz gönderimi ve diğer özel teklifleri duyurmak için mükemmeldir. Bunları gözden kaçırmak zordur ve müşterileri meşgul etmede oldukça etkilidirler.

Üstbilgi veya altbilgi çubuklarında geri sayım sayaçları

Geri Sayım Sayacı Örneği

Geri sayım sayaçları ile bannerlarınıza biraz FOMO efekti (kaçırma korkusu) ekleyin . Bu geri sayım sayaçlarını başlık çubuğu, ışık kutusu açılır penceresi, tam ekran açılır pencere veya kayar açılır pencere olarak kullanabilirsiniz.

Coğrafi hedefli pop-up’lar

Coğrafi Hedefli Örnek

OptinMonster, çok sayıda seçeneğe dayalı olarak açılır pencereleri göstermenize izin veren güçlü görüntüleme kurallarıyla birlikte gelir. Bu coğrafi hedefli afiş, yalnızca belirli bölgelerdeki kullanıcılara bir açılır pencere gösterir.

Çarkı Döndür Açılır Penceresi

Dönen Çark Örneği

Çarkı Döndür açılır pencereleri, WooCommerce mağazanıza oyunlaştırma getiren tam ekran açılır pencerelerdir. Satışları artırmak için indirimler ve diğer özel teklifler belirleyebilir ve e-posta ile takip edebilirsiniz.

Satışları artırma, bir e-posta listesini büyütme ve terk edilen alışveriş sepeti satışlarını kurtarma konusunda ciddiyseniz, bu dönüşüm optimizasyonu araç setine ihtiyacınız var.

2. WordPress için Hepsi Bir Arada SEO

Hepsi Bir Arada SEO

Hepsi Bir Arada SEO , piyasadaki WooCommerce mağazaları için en iyi SEO eklentisidir. 3 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılan, SEO öğrenmeden arama sıralamanızı iyileştirmenize yardımcı olan en kapsamlı SEO araç takımıdır.

Not: Başlarken de kullanabileceğiniz ücretsiz bir eklenti var .

Tüm ürünleriniz için dinamik olarak SEO başlıkları ve açıklamaları oluşturacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, ürünleri eklerken tek tek ürünler için kolayca bir SEO başlığı ve açıklaması ekleyebilirsiniz.

Hepsi Bir Arada SEO Örneği

Ürün ve Ürün Kategorileri site haritalarını içeren XML site haritalarını otomatik olarak oluşturur . Bunlar, arama motorlarının ürünlerinizi daha verimli bir şekilde bulmasına ve dizine eklemesine yardımcı olur.

Arama motorlarının ürünlerinizi zengin snippet’lerle görüntülemesine yardımcı olan, kullanıma hazır zengin snippet şema işaretlemesini destekler. Bunlar, ürünlerin arama sonuçlarında öne çıkmasına ve daha fazla trafik getirmesine yardımcı olur.

Hepsi Bir Arada SEO Örneği

Hepsi Bir Arada SEO ayrıca Yerel SEO, Ürün Görseli SEO ve diğer özellikleri içerir. Hepsi, WooCommerce mağazanızın arama sonuçlarında rekabet etmesine ve daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olur.

Son aylarda AIOSEO ekibi, SEO sıralamalarınızı iyileştirmek için size daha akıllı bağlantı önerileri sunan güçlü bir Dahili Bağlantı Asistanı ekledi.

AIOSEO dahili bağlantı asistanı örneği

Ayrıca, 301 yönlendirmelerini düzgün bir şekilde ayarlamanıza, 404 hatalarını izlemenize ve düzeltmenize ve daha pek çok şeye yardımcı olan bir SEO yönlendirme yöneticisi de eklediler.

3. MonsterInsights

MonsterInsights

MonsterInsights , WooCommerce mağazaları için en iyi Google Analytics eklentisidir . Google Analytics raporlarında e-ticaret verilerini kolayca izlemenizi sağlayan gelişmiş e-Ticaret takibi ile birlikte gelir.

Yeni başlayanların çoğu, Google Analytics raporlarını anlamlandırmayı zor buluyor. MonsterInsights, ihtiyacınız olan tüm bilgileri WordPress panonuzda göstererek işinizi kolaylaştırır.

MonsterInsights Örneği

Bu, işinizi büyütmek ve satışları artırmak için veriye dayalı kararlar vermenize yardımcı olur. Alışveriş sepeti etkinliğinizi, en iyi performans gösteren ürünleri ve diğer önemli verilerinizi web sitenizden ayrılmadan görebilirsiniz.

MonsterInsights Örneği

En çok görüntülenen ürünlerinizi bulmak ve ürün sayfalarını iyileştirmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca WooCommerce müşterilerini Google Analytics’te izleyebilir ve kullanıcılarınız için daha kişiselleştirilmiş bir deneyim oluşturabilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için WooCommerce’de dönüşüm izlemeyle ilgili başlangıç ​​kılavuzumuza bakın .

3 milyondan fazla web sitesi sahibi MonsterInsights kullanıyor ve hatta WooCommerce için Google Analytics 4 için çift izleme desteğine sahipler.

4. Sürekli Temas

Sabit Temas

Constant Contact , e-ticaret işletmeleri için en iyi e-posta pazarlama hizmetidir . Ayrıca, mağazanıza kolayca eklemenize ve e-posta listenizi oluşturmaya başlamanıza olanak tanıyan en yeni başlayanlar için uygundur.

Çeşitli nişler için profesyonelce tasarlanmış düzinelerce e-posta şablonuyla birlikte gelir. Ayrıca, seçilen hedef kitlelere kişiselleştirilmiş e-postalar göndermek için birden çok liste oluşturabilir ve özel huniler oluşturabilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek için, bir e-posta bülteninin nasıl oluşturulacağına ilişkin eksiksiz eğitimimize bakın .

Alternatif: Drip , SendinBlue ve HubSpot E-posta Pazarlama da harika seçeneklerdir.

5. TohumÜrünü

SeedProd WordPress Web Sitesi Oluşturucu

SeedProd , WooCommerce için yerleşik desteğe sahip, piyasadaki en iyi WordPress sayfası ve web sitesi oluşturucu eklentisidir.

Bir ürün açılış sayfasını hızlı bir şekilde başlatmak, ödeme sayfanızı tamamen özelleştirmek veya hatta herhangi bir kod olmadan özel bir WooCommerce teması oluşturmak istiyorsanız, SeedProd tam size göre.

SeedProd, sezgisel bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu kullanarak isteğe bağlı olarak kolayca özel web sitesi tasarımları oluşturmanıza yardımcı olur .

SeedProd Örneği

WooCommerce ile tamamen uyumlu, profesyonelce tasarlanmış düzinelerce şablonla birlikte gelir. Başlangıç ​​noktanız olarak bir şablon seçin ve işaretle ve tıkla araçlarıyla kendiniz yapın.

SeedProd ayrıca sitenizdeki herhangi bir açılış sayfasına kolayca ürün, alışveriş sepeti, ödeme formu ve daha fazlasını eklemenize olanak tanıyan yerleşik WooCommerce bloklarıyla birlikte gelir.

SeedProd WooCommerce Blokları Örneği

Herhangi bir WooCommerce temasıyla çalışır ve ona güvenmez. Bu, herhangi bir sınırlama olmaksızın çarpıcı ürün sayfaları, satış sayfaları ve diğer açılış sayfaları oluşturabileceğiniz anlamına gelir.

SeedProd tema oluşturucu, herhangi bir kod yazmadan tamamen özel WooCommerce teması oluşturmanıza bile izin verir. Daha fazla ayrıntı için özel bir WordPress temasının nasıl oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuza bakın .

Not: Güzel açılış sayfaları oluşturmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir SeedProd sürümü de mevcuttur. Ancak, gelişmiş WooCommerce blokları yalnızca Pro sürümlerinde mevcuttur.

6. WP Posta SMTP

WP Posta SMTP'si

WP Mail SMTP , piyasadaki en iyi WordPress SMTP eklentisidir. Tüm WooCommerce e-postalarınızın müşterilerin gelen kutularına teslim edilmesini sağlamaya yardımcı olur.

WooCommerce mağazası, müşterilerin yanı sıra mağaza sahibine çeşitli eylemler için e-posta bildirimleri gönderir. Bunu yapmak için PHP mail() işlevini kullanır.

Ancak, çoğu WordPress barındırma şirketi bu işlevi düzgün bir şekilde ayarlamamıştır ve hatta bazıları bunu engeller. Bu durumda mağazanızın e-posta özellikleri çalışmayacaktır.

WP Mail SMTP , e-posta göndermek için bir SMTP servis sağlayıcı kullanmanıza izin vererek bu sorunu çözer . Bu, WooCommerce e-postalarınızın kullanıcıların gelen kutularına teslim edilmesini ve spam ile sonuçlanmamasını sağlar.

2 milyondan fazla WordPress web sitesi, e-posta teslim edilebilirliklerini iyileştirmek için WP Mail SMTP kullanıyor.

Çoğu çevrimiçi mağaza için çalışması gereken WP Mail SMTP’nin ücretsiz bir sürümü vardır . Ücretli WP Mail SMTP Pro sürümü size üstün destek, daha fazla özellik ve beyaz eldiven kurulum hizmeti sunar.

7. Ortak WP

AffiliateWP

AffiliateWP , WooCommerce için en iyi bağlı kuruluş izleme ve yönetim eklentisidir .

AffiliateWP, müşterilerinizi ve diğerlerini ürünlerinizi tanıtmaya teşvik edebilmeniz için kendi ortaklık programınızı oluşturmanıza yardımcı olan bir WordPress eklentisidir.

Birisi ortağınız olmak için kaydolduğunda, özel bir bağlantı alacak ve bu bağlantı üzerinden yaptıkları her satıştan küçük bir komisyon kazanacaktır.

Bağlı kuruluş programınızın her yönünü kontrol etmenizi sağlayan uygun maliyetli bir çözümdür. AffiliateWP ayrıca bağlantı tıklamalarını , satışları ve ödemeleri takip edebilmeniz için ayrıntılı raporlarla birlikte gelir .

Ayrıca son derece özelleştirilebilir. Programınızı elle seçilmiş üyelerle sınırlayabilir veya herkesin katılmasına izin verebilirsiniz.

AffiliateWP, doğrudan WordPress panonuzdan bağlı kuruluşlarınıza kolayca ödeme yapabilmeniz için bir ödeme hizmeti içerir. Ayrıca PayPal, Stripe veya diğer çevrimiçi ödeme ağ geçitleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Alternatif: Easy Affiliate , çevrimiçi mağazanız için kendi kendine barındırılan bir ortaklık programı oluşturmak için de harika bir seçenektir.

8. WooFunnel’lar

WooFunnels - WooCommerce Satış Hunisi Oluşturucu ve Otomasyon Aracı

WooFunnels , kârınızı artırmak için yüksek dönüşüm sağlayan ödemeler, sipariş çarpmaları, tek tıklamayla satışlar ve otomasyonlar oluşturmanıza olanak tanıyan en güçlü WooCommerce satış hunisi oluşturucusudur.

Esasen , optimize edilmiş satış hunisi ve otomasyon yoluyla mağaza sahiplerinin gelirlerini artırmalarına yardımcı olan WordPress için bir ClickFunnels alternatifidir .

WooFunnels’ı akıllı mağaza sahipleri için olmazsa olmaz yapan temel özellikler şunlardır:

Yüksek dönüşüm sağlayan satış hunisi şablonları

Bu önceden yapılmış tasarımların dönüşümleri iyileştirdiği kanıtlanmıştır ve WordPress blok düzenleyicisinin yanı sıra  Elementor , Divi, vb. gibi diğer popüler WordPress sayfa oluşturucularla uyumludurlar. (  Tüm  şablonlara bakın )

WooFunnels Şablon Kitaplığı

Sürtünmesiz WooCommerce Ödeme ve Özelleştirme

Varsayılan  WooCommerce  ödeme sayfaları, dönüşüm için optimize edilmemiştir. WooFunnels, 2 adımlı sipariş formu,  Shopify  stil düzeni, ekspres ödeme seçenekleri ve alışveriş sepetini terk etmeyi azaltmaya yardımcı olacak daha fazla özellik gibi özellikleri içerecek özel ödeme formları oluşturmanıza olanak tanır.

WooFunnels Ödeme Örneği

Tek Tıkla Satışlar, Sipariş Artışları ve Dinamik Teklifler

İster ücretsiz tek tıklamayla yukarı satışlar eklemek, ister ödeme işleminizde çarpma sipariş etmek istiyorsanız, WooFunnels bunu kolaylaştırır. Dinamik teklifler özelliği, dinamik alışveriş sepeti kurallarına göre müşterilere ilgili ek satış teklifini göstermenize olanak tanır. Bunun, aynı trafikle geliri %30’a kadar artırdığı kanıtlanmıştır.

WooFunnels Tek Tıkla Satış

WooCommerce A/B Testi ve Analitiği

WooFunnels, 5 dakikadan daha kısa sürede ayarlayabileceğiniz bölünmüş testler ile gizli kazançları ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. Ayrıca, gelirinizi artırmaya devam edebilmeniz için dönüşüm huninizdeki her sayfanın nasıl performans gösterdiğine ilişkin derinlemesine analizler gösterir.

WooCommerce için WooFunnels A/B Testi

Tüm güçlü satış hunisi özelliklerinin yanı sıra, WooFunnels kısa süre önce Autonami adlı bir WooCommerce otomasyon çözümü ekledi .

Potansiyel müşteri yetiştirme, karşılama serisi, satın alma sonrası yukarı satış, müşteri geri kazanma ve daha fazlası için otomatik kampanyalar oluşturmanıza olanak tanır.

9. WPFormlar

WPFormlar

Her web sitesinin bir iletişim formuna ihtiyacı vardır. WPForms, WordPress için en iyi sürükle ve bırak form oluşturucu eklentisidir . İletişim formları, çevrimiçi anketler, anketler ve daha fazlası dahil olmak üzere herhangi bir form türü oluşturmanıza olanak tanır.

5 milyondan fazla web sitesi, hem kolay hem de güçlü olduğu için birçok WooCommerce mağaza sahibi de dahil olmak üzere WPForms kullanıyor.

WPForms’un ücretsiz sürümü , basit bir iletişim formu oluşturmanıza olanak tanır ve başlamak için gerekli tüm özelliklere sahiptir.

WPForms Pro , form dönüşümlerinizi gerçekten iyileştirmek için kullanabileceğiniz form açılış sayfaları, konuşma formları, formdan vazgeçme, akıllı koşullu mantık vb. gibi gelişmiş özelliklerle birlikte gelir.

10. Tekinsiz Otomatör

esrarengiz otomat

Uncanny Automator , WordPress eklentilerinizin birbirleriyle konuşmasını sağlayan en iyi WordPress otomasyon eklentisidir. Örneğin, birisi web sitenize bir iletişim formu gönderdiğinde otomatik olarak yeni bir müşteri hesabı oluşturmak için bunu kullanabilirsiniz.

WooCommerce mağaza sahipleri, zamanlarının çoğunu tekrarlayan görevleri yerine getirmek için harcarlar. Tüm bu görevleri otomatikleştirebilir ve satışları ve işleri büyütmeye odaklansanız güzel olmaz mıydı?

Uncanny Automator, WooCommerce görevlerini otomatikleştirmenize, zamandan tasarruf etmenize ve müşterilerinize daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmanıza olanak tanır. Bir kullanıcı veya WooCommerce bir olayı tetiklediğinde (örneğin, bir kullanıcı sepete bir ürün eklediğinde) çalıştırılabilecek tarifler oluşturabilirsiniz.

Bundan sonra, o tetikleyiciye göre gerçekleştirilecek bir eylem seçebilirsiniz (örneğin, kullanıcılara beğenebilecekleri benzer ürünler içeren bir e-posta gönderin). Çevrimiçi mağazanızı daha verimli çalıştırırken oluşturabileceğiniz ve yüzlerce saat tasarruf edebileceğiniz düzinelerce tarif var.

Slack’e bildirim göndermek, WooCommerce SMS bildirimleri göndermek ve daha fazlası için Uncanny Automator’ı da kullanabilirsiniz .

11. Canlı Sohbet

Canlı Sohbet A.Ş.

Ortalama olarak müşterilerin %67’sinden fazlasının bir satın alma işlemini tamamlamadan sepetlerini terk ettiğini biliyor muydunuz? Bunun nedeni, müşterilerin sorularına anında yanıt istemeleridir.

LiveChat , piyasadaki en iyi canlı sohbet destek yazılımıdır . WooCommerce mağazanıza kolayca canlı sohbet eklemenize ve kullanıcı sorgularını anında yanıtlamanıza olanak tanır.

Kullanıcıları sepetlerini terk etmeden önce müşterilere dönüştürmenize olanak tanır. LiveChat, Google Analytics, en iyi e-posta pazarlamacılığı, CRM yazılımı ve daha fazlasıyla çalışır.

Daha fazla bilgi edinmek için LiveChat’i WooCommerce mağazanıza nasıl ekleyeceğiniz ve satışları nasıl artıracağınızla ilgili kılavuzumuza bakın.

Alternatif: Chatbot yazılımı arıyorsanız, ChatBot.com’a bir göz atın çünkü birçok e-ticaret canlı sohbetini otomatikleştirmeye yardımcı olabilir.

12. Gelişmiş Kuponlar

Gelişmiş Kuponlar

Gelişmiş Kuponlar , piyasadaki en iyi WooCommerce kupon kodu eklentisidir. Sınırlı WooCommerce kupon işlevselliğini genişletir ve daha iyi kupon teklifleri oluşturmanıza olanak tanır.

WooCommerce ile sıkı bir şekilde bütünleşir ve BOGO teklifleri (bir satın al bir teklif alır), kupon URL’leri, planlanmış kuponlar, otomatik uygulanan kuponlar, nakliye kuponları ve daha fazlası gibi özellikler sunar. Kullanımı kolaydır ve e-ticaret mağazanızdaki satışları artırmanıza yardımcı olur.

Gelişmiş Kuponların ücretsiz bir sürümü de mevcuttur.

13. TrustPulse

GüvenPulse

TrustPulse , dönüşümleri ve satışları hızla artırmanıza yardımcı olan en iyi FOMO ve sosyal kanıt bildirimleri uygulamasıdır.

İnsanlar, kendi kararlarını vermeden önce aynı seçimleri yapan diğer insanları gördüklerinde bundan hoşlanırlar. Sosyal kanıt ekleyerek, onları web sitenizde görmelerine izin verir ve bir satın alma işlemini tamamlamaları için onlara dürtü verirsiniz.

TrustPulse Örneği

TrustPulse bunu inanılmaz derecede kolaylaştırıyor. Herhangi bir web sitesine yükleyebilir (kodlama gerektirmez) ve rozetleri mağazanızın renklerine uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Bir kampanya yürütmek istediğiniz sayfaları veya ürünleri akıllıca hedefleyebilir ve belirli bir süre içinde kaç kişinin harekete geçtiğini gösteren yangın bildirimleri ekleyebilirsiniz. En iyi sonuçları elde etmek için, farklı ürünleri veya sayfaları görüntüleyen müşterileri hedefleyen birden çok kampanya yayınlayın.

Ayrıca, kampanyalarınızı optimize etmenize yardımcı olmak için kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen işlemlerin tam bir canlı akışını ve ayrıntılı analiz raporlarını alırsınız.

Ayrıntılı talimatlar için, dönüşümleri artırmak için FOMO’nun nasıl kullanılacağına ilişkin kılavuzumuza bakın .

14. WooCommerce Toptan Satış Paketi

Toptan Süit

WooCommerce Toptan Satış Paketi , toplu alıcılar ve diğer işletmeler için WooCommerce’de toptan fiyatlandırmayı kolayca ayarlamanıza olanak tanıyan üç eklentiden oluşan bir pakettir.

Toptan satış fiyatlarını toptan müşterilere kolayca gösterebilirsiniz. Ayrıca toptan indirimden yararlanmak için sipariş etmeleri gereken minimum miktarı da belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda perakende müşterilerinize normal fiyatlarınızı göstermeye devam edebilirsiniz.

Ayrıntılar için, adım adım talimatlarla WooCommerce’de toptan fiyatlandırmanın nasıl kolayca eklenebileceğine ilişkin eğiticimize bakın.

15. AramaWP

AramaWP

SearchWP , WooCommerce mağazanızdaki varsayılan arama özelliğine bir alternatif sunan güçlü bir WordPress arama eklentisidir .

WooCommerce uzantısı, müşterilerin çevrimiçi mağazanızı alaka düzeyine göre aramasını ve aradıkları ürünleri hızlı bir şekilde bulmasını çok kolaylaştırır.

SearchWP, bir şeyleri aramak için ürün sayfalarınızdaki içeriği kullanmanın ötesine geçer. Özel alanlar, metin dosyaları, PDF belgeleri, ürün nitelikleri, sınıflandırmalar ve daha fazlası dahil olmak üzere her şeyi dizine ekler. WordPress sitenize canlı Ajax araması eklemek için de kullanabilirsiniz .

Eklentide kendi alaka düzeyi ölçeğinizi bile oluşturabilir ve kodu düzenlemeden arama algoritmasını ayarlayabilirsiniz. Bu, web sitenizde aramayı iyileştirmek için çok fazla esneklik ve özelleştirme sağlar.

SearchWP’yi kullanarak, müşterilerinizin çevrimiçi mağazanızda ne aradığını görmek için ölçümler de alırsınız. Yeni ürün fikirleri bulmak ve dönüşümleri artırmak için harika içgörüler elde edebilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için akıllı bir WooCommerce ürün aramasının nasıl yapılacağına ilişkin kılavuzumuza göz atabilirsiniz .

16. HubSpot CRM

HubSpot

Müşteri verilerini yönetmek ve kişiselleştirilmiş mesajları daha kolay göndermek isteyen WooCommerce mağaza sahipleri için bir CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) eklentisi olmazsa olmazdır.

WooCommerce için HubSpot CRM , müşterilerinizi ve bilgilerini ve sipariş geçmişini HubSpot ile otomatik olarak senkronize eder.

HubSpot yalnızca müşteri verilerinizi daha kolay yönetmenize olanak sağlamakla kalmaz, aynı zamanda segmentasyon, alışveriş sepetini terk etme e-postaları, e-posta şablonları ve ayrıntılı mağaza analitiği verileri gibi güçlü özellikler içerir.

Ayrıca, müşterilerinize ve potansiyel müşterilerinize Facebook, Instagram, LinkedIn ve Google’da kolayca reklam verebilmeniz için reklam yönetimi araçlarına sahiptir.

17. Çekiliş Basın

ÇekilişBasın

RafflePress , WooCommerce mağazaları için en iyi yarışma ve hediye eklentisidir. E-posta listenizi büyütmenize, daha fazla web sitesi trafiği elde etmenize ve viral yarışmalar ve eşantiyonlarla sosyal medya takipçilerine sahip olmanıza olanak tanır.

Kullanıcılarınız tweet atmak, video izlemek, sosyal medya profilini takip etmek ve daha fazlası gibi sosyal eylemler gerçekleştirerek çekilişe katılabilir. Tüm popüler sosyal medya platformları, CRMS ve daha fazlası için eylemleri vardır.

ÇekilişBasın Örneği

En iyi sonuçlar için, doğrulanmış sosyal eylemleri ve dolandırıcılığı önlemeyi içerir. Bu, viral kampanyanızın işletmenizde gerçek katılım ve büyüme sağlamasını sağlar.

Ayrıca , temel çekilişler için kullanabileceğiniz ücretsiz bir RafflePress sürümü de bulunmaktadır.

18. WooCommerce için Sadakat Programı

Gelişmiş Kuponlarla WooCommerce için Sadakat Programı

WooCommerce için Sadakat Programı, Gelişmiş Kuponların arkasındaki ekip tarafından çevrimiçi mağazanıza puan ve ödül sistemi eklemenize olanak tanıyan bir eklentidir.

En iyi müşterilerinizi puanlar ve kuponlarla ödüllendirerek tekrar satın alımlarınızı artırmanıza yardımcı olur.

Müşteriler, ürün satın alarak, ürün incelemeleri bırakarak, blog gönderilerinize yorum yaparak, belirli bir miktarın üzerinde harcama yaparak ve daha fazlasını yaparak puan, yani mağaza kredisi kazanabilirler.

19. Smash Balloon

Smash Balon İncelemesi

Smash Balloon , WordPress için en popüler sosyal medya besleme eklentisidir. WooCommerce mağazanıza Instagram, Facebook, Twitter ve YouTube beslemelerini yerleştirmenize olanak tanır.

Bu, ürün sayfalarınızda sosyal kanıt için kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin görüntülenmesinde özellikle yararlıdır. Bu, ürününüzü içeren Instagram’dan kullanıcının fotoğraflarını, Facebook veya Twitter’dan ürün incelemelerini ve hatta YouTube’dan özel video incelemelerini göstermeyi içerir.

Sosyal duvar eklentileri, maksimum fayda için tüm sosyal medya kanallarınızı tek bir duvarda birleştirmenize olanak tanır.

Smash Balloon eklentilerinin ücretsiz sürümleri mevcuttur ve bunları Instagram Akışı , Facebook Akışı , Twitter Akışı ve YouTube Akışı için tek tek indirebilirsiniz .

20. PushEngage

PushEngage push bildirim yazılımı

PushEngage , piyasadaki en popüler web push bildirim yazılımlarından biridir . Web sitenizden ayrıldıktan sonra web sitesi ziyaretçileriyle bağlantı kurmanıza yardımcı olur.

WPBeginner’da PushEngage kullanıyoruz ve web sitemizde sürekli olarak en iyi 10 trafik kaynağından biri.

PushEngage, müşterilerinize yeni ürünler, özel satışlar ve daha fazlası hakkında anında iletme bildirimleri göndermenize olanak tanır.

Sepeti terk etme, envanter uyarıları ve daha fazlası için otomatik kampanyaları bile var. Satışlarınızı en üst düzeye çıkarmak için çok güçlü bir araçtır.

21. WooCommerce Abonelikleri

WooCommerce Abonelikleri

WooCommerce Abonelikleri , WooCommerce mağazanıza kolayca abonelik eklemenizi sağlar. Bu, abonelik planlarını ve planlanmış yinelenen ödemeler gerektiren diğer ürünleri satmanıza olanak tanır.

WooCommerce Aboneliklerine kaydolmanın en kolay yolu, Bluehost WooCommerce barındırma hizmetine kaydolmaktır . Ücretsiz WooCommerce aboneliklerinin yanı sıra, bu Bluehost planı ayrıca Çevrimiçi Rezervasyonlar ve Randevular, Jetpack Premium ve daha fazlası dahil olmak üzere 1000 $ değerinde ücretsiz premium uzantıyla birlikte gelir.

22. WooCommerce için Gelişmiş Hediye Kartları

Gelişmiş Kuponlardan WooCommerce için Hediye Kartları

WooCommerce için Gelişmiş Hediye Kartları, mağazanızda hediye kartları satmayı çok kolaylaştıran güçlü bir eklentidir. Müşteriler hediye kartları satın alabilir ve bunları çevrimiçi mağazanızda kullanmak üzere arkadaşlarınızla veya ailenizle paylaşabilir.

Eklenti, güzel bir hediye kartı e-posta şablonu ve hediye kartı borçlarınızı görüntülemek için bir yönetici bölümü ile birlikte gelir. Müşterileriniz, hediye kartı tutarını, alıcısını belirleyebilir ve satın alma sırasında kendi kişisel mesajlarını ekleyebilir.

Birden fazla hediye kartı tasarımıyla birlikte gelir ve ayrıca özel tasarımlarınızı da yükleyebilirsiniz. Müşteriler ayrıca WooCommerce mağazanızda mağaza kredisi almak için hediye kartlarını kullanabilir.

23. YITH WooCommerce Hızlı Görünüm

WooCommerce için Hızlı Görünüm

WooCommerce Hızlı Görünüm , müşterilerinizin farelerini bir düğmenin üzerine getirerek ürün ayrıntılarına göz atmalarına olanak tanır. Bu, müşterilerin ürün listelerinden veya mağaza sayfasından ayrılmadan ürün bilgilerini hızlı bir şekilde almalarını sağlar.

Kullanıcılar, bir ışık kutusu açılır penceresinde daha büyük bir ürün resmi, ürün açıklaması ve sepete ekle düğmesini görebilecekler .

24. YITH WooCommerce İstek Listesi

WooCommerce için istek listesi

YITH WooCommerce İstek Listesi eklentisi, müşterilerinizin ürünleri istek listelerine kaydetmelerine olanak tanır. İstek listesini daha sonra satın almak için kullanabilir veya istek listelerini arkadaşları ve aileleriyle paylaşabilirler.

Bu, insanların alışveriş listelerini oluşturduğu ve hediye satın aldığı yoğun tatil dönemlerinde çevrimiçi mağazanız için mükemmel bir eklentidir .

25. WooCommerce Ürünleri Filtresi

WooCommerce için Ürün Filtresi

WooCommerce Ürün Filtresi , site müşterilerinizin ürünleri kategorilere, niteliklere, ürün etiketlerine, ürün özel sınıflandırmalarına ve fiyata göre filtrelemesine olanak tanır.

Kısa kodu veya kenar çubuğu widget’ını kullanarak filtreyi istediğiniz yere ekleyebilirsiniz.

26. WooCommerce PDF Faturaları

WooCommerce için PDF Faturaları

WooCommerce, her sipariş için otomatik olarak bir PDF faturası sağlar. Bu PDF fatura, müşterilere e-postalarında basit bir şablonla ek olarak gönderilir.

WooCommerce PDF Faturaları eklentisi, faturalar ve sevk irsaliyeleri için birden fazla şablon seçeneği sunar. Ayrıca, müşteri faturaları için kolayca özel şablonlar oluşturmanıza da olanak tanır.

27. WooCommerce için Güçlendirici

WooCommerce için Güçlendirici

Booster for WooCommerce , WooCommerce sitenize çevrimiçi mağazanızı daha verimli bir şekilde çalıştırmanıza olanak tanıyan birkaç kullanışlı özellik eklemenize olanak tanır.

Jetpack’e benzer modüler bir yaklaşım kullanır ve PDF faturalama, sevk irsaliyeleri, ürün eklentileri, ödeme ağ geçitleri ve daha pek çok şeyi kapsayan 110’dan fazla özelliğe sahip bir eklenti paketi görevi görür.

28. WooCommerce Ürünleri Kaydırıcısı

Ürün Kaydırıcısı WooCommerce

WooCommerce Products Slider , kolayca güzel ürün kaydırıcıları ve karuselleri oluşturmanıza ve bunları WooCommerce mağazanızın herhangi bir yerine eklemenize olanak tanır.

Özelleştirme ile güzel ürün kaydırıcıları oluşturmanıza izin veren bir düzen oluşturucu ile birlikte gelir. Ve en iyi yanı, hiç kod yazmanıza gerek olmamasıdır.

29. WooCommerce için Varyasyon Renk Örnekleri

WooCommerce için Varyasyon Saatleri

WooCommerce için Variation Swatches, WooCommerce ürün özelliklerine kolayca ürün varyasyonu renk örnekleri eklemenizi sağlayan ücretsiz bir eklentidir. Müşteriler daha sonra açılır menüler yerine güzel renk örnekleri, resimler ve etiketler görecekler.

Bu, kullanıcıların ürün renklerini, boyutlarını, stillerini ve daha fazlasını seçmesini kolaylaştırır. Ayrıca bu seçeneklerin kolayca fark edilmesini sağlar ve müşteri deneyimini geliştirir.

30. YITH WooCommerce Zoom Magnifier

WooCommerce için Ürün Galerisi Yakınlaştırma

YITH WooCommerce Zoom Magnifier , müşterilerinizin sayfadan ayrılmadan ürün resimlerini yakınlaştırmasına ve büyütmesine olanak tanır. Ayrıca, öne çıkan görselin altına bir ürün görseli galerisi kaydırıcısı ekler.

Bu, müşterilerinizin daha fazla ayrıntının görünür olduğu ürün resimlerine bakmasına yardımcı olur. Bu, mağazanızdaki müşteri katılımını artırır ve bu da daha fazla satış getirir.

31. WooCommerce Multilingual

WooCommerce için Çok Dilli

İngilizce olmayan WordPress web siteleri, 2014 yılında İngilizce WordPress web sitelerini geride bıraktı. O zamandan beri İngilizce dışındaki dillerde daha fazla WooCommerce mağazası oluşturuldu. WooCommerce Multilingual , popüler WPML WordPress çok dilli eklentisi ile bir uyumluluk katmanı ekler .

Bu, ürününüzü ve diğer WooCommerce sayfalarınızı birden çok dile çevirmenize olanak tanır. Müşterileriniz web sitenize tercih ettikleri dilde göz atmayı seçebilir.

32. Nextiva

Nextiva

Çevrimiçi mağazanız için bir telefon numarasına sahip olmak, güveni ve güvenilirliği artırmaya yardımcı olabilir. Nextiva , WooCommerce ile sorunsuz çalışan en iyi iş telefonu hizmetidir .

Bu bir sanal iş telefonu uygulamasıdır, böylece cep telefonunuzdan, iPad’inizden, masaüstünüzden ve dizüstü bilgisayarlarınızdan gelen aramaları almak için kullanabilirsiniz. Çağrı yönlendirme, otomatik görevli ve diğerleri gibi gelişmiş özelliklerle birlikte gelir, böylece mağazanız büyük işletmelerle yüksek maliyetler olmadan kolayca rekabet edebilir.

İşletmenizin VOIP’ini kurduktan sonra , çevrimiçi mağazanıza bir tıkla ve ara düğmesi eklemek için ücretsiz WordPress Çağrı Düğmesi eklentisini kullanabilirsiniz.

Bonus Araçlar

Yukarıda bahsettiğimiz en iyi 32 WooCommerce eklentisi ve aracının yanı sıra, kullanım durumunuza bağlı olarak aşağıdaki araçları da faydalı bulabilirsiniz:

  • WooCommerce AB KDV Uyumluluğu – müşterinizin konumunu algılar ve fiyatları doğru KDV ayrıntılarıyla görüntüler.
  • WooCommerce için Sipariş Teslim Tarihi – müşterilerin ödeme işlemi sırasında bir teslimat tarihi seçmelerine yardımcı olur.
  • WooCommerce Para Birimi Değiştirici – müşterilerinizin para birimlerini kolayca değiştirmelerine ve yerel para birimlerinde gerçek zamanlı dönüşüm oranları elde etmelerine olanak tanır.
  • WP Rocket – WooCommerce mağazanızı hızlandırmanıza yardımcı olur. SiteGround veya WP Engine gibi yönetilen bir WordPress barındırma çözümü kullanıyorsanız buna ihtiyacınız yoktur .
  • Updraft Plus – WooCommerce mağazanızın düzenli yedeklerini oluşturmanıza yardımcı olur. Bu, bir şeyler ters gittiğinde gerçekten yararlıdır, böylece mağazanızı kurtarabilirsiniz.
  • Sucuri – WooCommerce mağazanızı DDoS saldırılarına ve bilgisayar korsanlığı girişimlerine karşı korumaya yardımcı olmak için bir web uygulaması güvenlik duvarı ekler.
  • Üst Bilgiler ve Alt Bilgiler Ekle – doğrulama, reklam yeniden hedefleme komut dosyaları ekleme vb. için WordPress üstbilgisine veya altbilgisine kolayca kod parçacıkları eklemenizi sağlar.

Bu makalenin, çevrimiçi mağazanız için en iyi ücretsiz WooCommerce eklentilerinden bazılarını bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca , e-Ticaret web siteniz için en iyi WooCommerce temalarından oluşan uzman seçimimizi ve çevrimiçi kurslar satmak için en iyi çevrimiçi kurs platformlarını karşılaştırmamızı görmek isteyebilirsiniz.