AggregateRating veya Offers veya Review Alanı İçin Bir Değer Gerekmektedir Hatası Nasıl Çözülür?

Hemen Teklif Alın

Web tasaarım, SEO, Google reklam hizmetlerimizden faydalanmak için teklif formunu doldurabilirsiniz. Size 2 saat içinde geri dönüş yapılacaktır.

AggregateRating Hatası | Search Console Hataları

AggregateRating hataları neredeyse her E-ticaret sitesinde sıklıkla karşımıza çıkan bir tür yapılandırılmış veri hatasıdır. Çözümü biraz karmaşık olan bu hatada her site için doğru çözümü bulmak gerçekten de zor bir işlem. Google’da aggregaterating nedir “aggregaterating” alanı eksik, aggregaterating woocommerce, missing field aggregaterating parametrelerine benzer aramalar yapmışsanız net bir çözümün olmadığını anlamışsınız. Bu yazımızda öncelikler Yapılandırılmış verilere ufak bir giriş yapıp bu verilerin E-ticaret sitemiz için önemine değinip akabinde çözüme geçeceğiz. Her e-ticaret sitesinde çalışması adına birkaç farklı çözüm sunacağız ancak burada kodlarda düzenleme yapmanız gerektiği için öncesinde yedek almanızda fayda var.

 

Yapılandırılmış Veriler ve Schema’lar Nedir Ne İşe Yaramaktadır?

Öncelikle Yapılandırılmış Veri ve Şemanın ne olduğunu, neden onlara ihtiyaç duyduğumuzu ve tüm bu yapılandırılmış veri hataların neden düzeltilmesi gerektiğini açıklayalım. “Yapılandırılmış veriler, Schema.org’da standartlaştırılmış arama motorlarını kullanarak web sitenizin içeriğine bağlam ekler. Doğru uygulandığında, yapılandırılmış veriler, Google gibi arama motorlarının içeriğinizle ilgili ek bilgileri “zengin snippet’ler” aracılığıyla doğrudan arama motoru sonuç sayfalarında (diğer bir deyişle SERP’ler) gösterme şansını artırır. WooCommerce Ürünlerinizin daha fazla öne çıkmasına ve daha iyi sıralanmasına yardımcı olur . Şema verilerinizde bir hata varsa, sıralamalarınızı etkileyebilir. Ne yapabilirsin? Doğru yapısal kodu kurdum, denedim ve test ettim, hatasız.