En İyi WordPress Etkinlik Eklentisi | 6+ WordPress Etkinlik Eklentileri

Hemen Teklif Alın

Web tasaarım, SEO, Google reklam hizmetlerimizden faydalanmak için teklif formunu doldurabilirsiniz. Size 2 saat içinde geri dönüş yapılacaktır.

En İyi WordPress Etkinlik Eklentisi | 6 Etkinlik Eklentisi

Siteniz için en iyi WordPress etkinlik eklentisi mi arıyorsunuz?

WordPress etkinlik eklentileri, her tür işletme için olmazsa olmazdır. Etkinlik takvimlerini görüntülemenize, kullanıcıların etkinliklere LCV yanıt vermelerine, bilet satmanıza, mekan eklemenize ve yönetmenize ve çok daha fazlasına yardımcı olurlar. 

Bu yazıda, siteniz için en iyi WordPress etkinlik eklentilerinden bazılarını seçtik. 

WordPress için Doğru Etkinlik Eklentisi Nasıl Seçilir?

Farklı ihtiyaçlara hitap eden çok çeşitli WordPress etkinlik eklentileri vardır. Bazı kullanıcılar büyük ölçekli konserleri yönetmek için bir eklentiye ihtiyaç duyarken, diğerleri sadece yerel bir yazma atölyesi için bir eklentiye ihtiyaç duyar.

Bir WordPress olay eklentisi kullanmanın amacı, çalışan olayları kolaylaştırmaya yardımcı olmaktır.

Bir etkinlik eklentisinde aranacak en yaygın şeylerden bazıları şunlardır:

  • Kurulumu ve yönetimi kolay bir etkinlik takvimi
  • Yerleşik RSVP ve biletleme sistemleri
  • Hızlı ödemeler için entegre ödeme seçenekleri
  • Katılımcılarınızla iletişimde kalmak için e-posta bildirimleri

Genel olarak, yürüteceğiniz etkinlik türlerine hitap eden küçük işletme web siteniz için en iyi eklentiyi bulmanız gerekir .

Bununla birlikte, WordPress sitenizde kullanabileceğiniz en iyi WordPress etkinlik eklentilerine bir göz atalım. 

1. Sugar Calendar

Şeker Takvimi

Sugar Calendar , piyasadaki en iyi WordPress takvim eklentilerinden biridir. Eklenti çok zengin özelliklere sahiptir ancak yine de kullanımı çok kolaydır. 

Ayrıca, hafif olduğu için web sitenizin hızını ve performansını etkilemez .

Yinelenen etkinlikler, başlangıç ​​ve bitiş saatleri, tek ve çok günlük etkinlikler, etkinlik kategorileri ve daha fazlası gibi ihtiyaç duyduğunuz tüm etkinlik yönetimi özelliklerini içerir.

WooCommerce veya Stripe üzerinden bilet satabilmeniz için yerleşik bir biletleme sistemi bile vardır .

Tüm etkinliklerinizi, kullanımı kolay bir düzenleyici aracılığıyla sitenizin arka ucundan oluşturmak ve yönetmek kolaydır. Ön uçta görüntülediğiniz etkinlik takvimleri, mevcut WordPress temanızla bütünleşir .

Şeker Takvimi etkinlikleri örneği

Ayrıca etkinlik takviminizi Google Takvim, WPForms , Google Haritalar ve daha  fazlasıyla entegre etmenize olanak tanıyan gelişmiş eklentiler de bulacaksınız .

2. WPForms

WPFormlar

WPForms , 5 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılan WordPress için en iyi form oluşturucudur . Her türlü formu kolayca oluşturmanıza olanak tanıyan sezgisel bir sürükle ve bırak oluşturucu ile birlikte gelir.

Etkinlik planlayıcı formları, satıcı formları, RSVP formları ve daha fazlası dahil olmak üzere formlarınızı hızlı bir şekilde oluşturmak için 300’den fazla hazır şablondan oluşan bir şablon kitaplığı içerir .

Bunların tümü, sürükle ve bırak oluşturucu ile özelleştirilebilir. Form alanları üzerinde tam kontrole sahipsiniz, böylece ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri katılımcılarınızdan toplayabilirsiniz.

WPForms kayıt formu örneği

Bilet satmak için kullanabileceğiniz bir etkinlik kayıt formu şablonu bile var ve Stripe veya PayPal ile ödeme kabul edebilirsiniz.

WPForms ayrıca Constant Contact , Sendinblue , Drip ve daha fazlası gibi en iyi e-posta pazarlama sağlayıcılarıyla da entegre olur. Bu, bir etkinliğe LCV’si verilmiş veya kaydolmuş olanlara e-posta göndermeyi kolaylaştırır. 

3. Formidable Forms

Müthiş Formlar

Formidable Forms , piyasadaki en gelişmiş WordPress form oluşturucusudur. Sürükle ve bırak oluşturucu ile neredeyse her türlü formu oluşturmanıza olanak tanır.

Eklenti, kendi topladığınız veya girdiğiniz herhangi bir form verisini almanıza ve görsel olarak görüntülemenize izin veren Görünümler adlı benzersiz bir özelliğe sahiptir.

Bu, WordPress kontrol panelinizde kendi etkinliklerinizi oluşturmayı kolaylaştırır. Ayrıca, etkinlik bilgileri ve etkinlik takvimleri dahil olmak üzere sitenizin ön ucunda ihtiyacınız olan her şeyi otomatik olarak oluşturacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca, etkinlik kayıt formlarını hızla oluşturmak için kullanabileceğiniz 175’ten fazla şablondan oluşan bir kitaplık da bulunmaktadır. Çevrimiçi etkinlik kayıt formları, LCV formları, etkinlik planlayıcı formları ve çok daha fazlasını içerir.

Formidable Forms LCV form örneği

Ayrıca eklenti panosundaki verilerinize tam erişiminiz vardır, bu nedenle tüm katılımcılarınızı yönetmek çok kolaydır.

4. The Events Calendar

Etkinlik Takvimi

The Events Calendar, etkinliklerinizin neredeyse her yönünü yönetmenize yardımcı olacak zengin özelliklere sahip bir etkinlik yönetim sistemidir.

Yeni başlayanlar için uygun arayüz, mekanlar ve organizatörler için ayrı bir sayfa da dahil olmak üzere tüm etkinlik ayrıntılarınızı eklemenizi kolaylaştırır.

Etkinlik takviminizi gün, hafta veya ay dahil olmak üzere ön uçta görüntülemek için birden fazla farklı görünümünüz var. En çok dikkat çekmek istediğiniz olaylarla ilgili katılımı artırmak için olayları bile vurgulayabilirsiniz. 

Ayrıca, kullanıcılarınızın tam olarak aradıkları olayları bulabilmeleri için filtreleme ekleyebilirsiniz. 

Etkinlik Takvimi örneği

Etkinlik oluşturma sürecini hızlandırmak için diğer takvimlerden verileri hızla içe aktarabilirsiniz. Kullanıcılarınız ayrıca iCal veya Google Takvim’deki güncellemelere abone olabilir.

Etkinlik Takvimi birçok gelişmiş özelliğe sahiptir, ancak kullandığınız her eklenti ve web sitesi için daha fazla ödemeniz gerekeceğinden fiyatlandırma hızla artar.

5. Smash Balon Facebook Feed Pro

Smash Balon Facebook Feed Pro

Smash Balloon Facebook Feed Pro , piyasadaki WordPress için en iyi Facebook eklentilerinden biridir.

Bir düğmeye tıklayarak WordPress sitenizi Facebook’a bağlamanızı kolaylaştırır. Büyük bir Facebook topluluğunuz varsa ve düzenli olarak etkinlikleri tanıtıyor ve organize ediyorsanız, bu eklenti onları sitenize entegre etmenize yardımcı olacaktır.

Birden fazla eklenti kullanmak yerine, bir Facebook etkinliği oluşturabilirsiniz ve otomatik olarak web sitenizde görüntülenecektir.

Facebook etkinlik örneği

Etkinlik otomasyonu ve yönetim özelliklerinin ötesinde, eklentiyi Facebook özet akışınızı, gönderilerinizi ve daha fazlasını WordPress web sitenizde görüntülemek için kullanabilirsiniz . Nasıl göründüğü ve hangi bilgileri görüntülemek istediğiniz üzerinde tam kontrole sahipsiniz. 

Daha fazla ayrıntı için, WordPress sitenizde Facebook etkinliklerinin nasıl görüntüleneceğiyle ilgili kılavuzumuza bakın .

6. Event Organiser

Etkinlik Organizatörü

Event Organizer , olayları oluşturmayı ve yönetmeyi kolaylaştıran basit bir WordPress olay eklentisidir.

Bu eklenti özel gönderi türleri kullanır, bu nedenle yeni bir etkinlik oluşturmak, bir blog gönderisi yazmak kadar basittir . Ayrıca yinelenen etkinlikler oluşturabilir, etkinlikleri farklı mekanlara atayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. 

Etkinliklerinizi WordPress panonuzda bir liste görünümü veya takvim biçiminde görüntüleyebilirsiniz.

Etkinlik Düzenleyici örneği

Ayrıca bir etkinlik takvimini, etkinlik gündemlerini veya eklenen etkinliklerle birlikte standart WordPress takvimini görüntülemek için birkaç widget içerir. 

Web sitenizi çoğunlukla etkinlikleri yürütmek için kullanıyorsanız, etkinlikler ve konferanslar için en iyi WordPress temaları seçimlerimize göz atmak isteyebilirsiniz .

Bu makalenin, WordPress sitenizde kullanabileceğiniz en iyi WordPress etkinlik eklentilerinden bazılarını öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca, bir alan adının nasıl kaydedileceğiyle ilgili kılavuzumuzu ve küçük işletmeler için en iyi canlı sohbet yazılımı konusunda uzman seçimlerimizi görmek isteyebilirsiniz.